S Z K O Ł A__P O D S T A W O W A__nr__2__w__S I A N O W I E

Kronika wydarzeń 2004/05

POWRÓT DO STRONY - Historia Szkoły w Kronikach
Rozpoczęcie roku szkolnego Jubileusz szkoły Święto Niepodległości Zabawa Andrzejkowa Jasełka FIK 2005 Festiwal piosenki
Dzień Służby Zdrowia Święto Sianowa

DZIŚ WESOŁA NASZA SZKOŁA, NA FIKANIE PRZYSZŁA PORA
W piątek 11 lutego br. o godzinie 16 po raz ósmy zaśpiewaliśmy FIKową piosenkę.
Rozpoczął się VIII Festiwal Inscenizacji Klasowych FIK 2005. Scena jak zawsze znajdowała się w sali gimnastycznej, na korytarzu zaproszeni goście i rodzice mogli skorzystać z oferty FIKuśnej Kawiarenki lub zapoznać się z historią naszego FIKu przeglądając szkolne kroniki. Imprezę prowadziła pani Ania Ziółkowska.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się pięknie, bez odrobiny tremy. Klasa 1a przedstawiła "Bajkę o Misiu niezłym rozbójnisiu". Bajka, której akcja rozegrała się w lesie, uczyła nas jak niemiłe mogą być skutki złego zachowania. W kolejnym przedstawieniu pt.:"Rozmowa na szkolnym podwórku" oglądaliśmy klasę 1b. Usłyszeliśmy, że szkoła to miejsce, gdzie uczymy się czytać i liczyć, ale również miejsce, gdzie można znaleźć prawdziwą przyjaźń. Klasa 1c zaprezentowała publiczności scenkę "O biednym wilku". Wilk spotkał nie Czerwonego, ale Zielonego Kapturka i też źle się to dla niego skończyło.

Najwyższy kunszt aktorski podziwialiśmy w wykonaniu uczniów z klas trzecich. Klasa 3a wspaniale zaprezentowała się w inscenizacji "Król malowany" na motywach baśni Andersena. Wszystkim podobało się barwne przedstawienie znanej bajki "Trzy świnki" w wykonaniu klasy 3b. Podczas występu klasy 3c publiczność ze wzruszeniem przyglądała się "Kociakom - łobuziakom", rodzinie Kotowskich o złotych serduszkach.
Już po raz ósmy FIKowe Jury miało bardzo trudne zadanie. Oceniane jest wrażenie artystyczne, dobór repertuaru, scenografia, ale przede wszystkim ilość zaangażowanych dzieci w występie klasy. Ważnym elementem jest również nieprzekraczalny czas trwania prezentacji. Komisja festiwalowa może wyróżnić tylko trzy przedstawienia.
W VIII Festiwalu Inscenizacji Klasowych FIK 2005 zwyciężyła klasa 2c. Drugie miejsce przypadło klasie 3c, a trzecie miejsce zajęła klasa 1a.