Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2007/2008
- rok szk. 2007/2008

Potyczki matematyczne klas piątych
18 marca uczniowie klas piątych wzięli udział w potyczkach matematycznych. W tym roku zdania dotyczyły figur płaskich, dlatego potyczki odbyły się pod hasłem W Krainie Płaszczaków.
Każda klasa reprezentowana była przez trzyosobową drużynę oraz czteroosobowy zespół, którego zadaniem było przedstawienie reklamy dowolnego czworokąta.
Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach:
  • Bajka o wielokątach - odgadywanie nazw wielokątów bohaterów czytanej bajki
  • Twój szczęśliwy numerek - rozwiązywanie losowanych zadań za 2,3 i 4punkty
  • Zadanie z rekwizytem - redagowanie treści zadań do losowo wybranych rekwizytów
  • Wyniki rywalizacji:
  • I miejsce - klasa 5c - 32 punkty
  • II miejsce - klasa 5b - 23 punkty
  • III miejsce - klasa 5a - 20 punktów
  • Organizatorki konkursu pani Iwona Marciniak i pani Izabela Piotrowska stwierdziły, że uczniowie każdej klasy spisali się na medal. Bezbłędnie rozszyfrowywali postaci z matematycznej bajki, redagowali ciekawe zadania, pięknie zaprezentowali się w wymyślonych reklamach. Na sali panował duch zdrowej rywalizacji.