Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2007/2008
- rok szk. 2007/2008

Turniej Taneczno - Gimnastyczny po raz trzeci!
- pozostałe zdjęcia z imprezy
7 lutego 2008roku został rozstrzygnięty III Turniej Taneczno-Gimnastyczny Dziewcząt z klas IV-VI. Nasza szkolna impreza odbyła się w sali kina "Zorza", która "pękała w szwach" .Turniej zgromadził, oprócz uczestników i Grona Pedagogicznego, wielu rodziców, dziadków i innych mieszkańców Sianowa. Wszystkich uczestników prezentowali prowadzący cały Turniej, tj. pomysłodawczyni i reżyser całego Turnieju - Elżbieta Missok i uczeń klasy VI c .
W Turnieju rywalizowało 9 grup - najliczniejsza to 17 dziewcząt, a najmniejsza to 7 uczestniczek. Dziewczęta wykonywały, oprócz układów tanecznych, wiele ćwiczeń gimnastyczno - akrobatycznych, prezentowały tańce ze wstążkami i kolorowymi pomponami. Klasa VI c wjeżdżając na scenę atrapami kabrioletów zaprezentowała układ taneczny, który kończyły dwie pięknie wykonane piramidy wzbudzające zachwyt publiczności i jury. Rywalizacja była ogromna i jury, które składało się z profesjonalnych tancerzy oraz nauczyciela wych. fizycznego oceniającego elementy gimnastyczne, nie miało łatwego zadania. Poziom przygotowania wszystkich grup znacznie wzrósł od ubiegłego roku . Rodzice zaangażowali się w przygotowanie ciekawych strojów, transparentów dopingujących dzieci i dlatego też, nagrody należały się wszystkim uczestnikom Turnieju, a było ich - 105 i dzięki sponsorom, wszyscy zostali obdarowani upominkami.
Głównym sponsorem nagród był Urząd Miasta i Gminy Sianów, a całą imprezę zaszczycił swoja obecnością pan Ryszard Wątroba Burmistrz Sianowa, który wyraził swoje uznanie dla całej imprezy. Ostatecznie zwyciężyła klasa VI c i otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z klasy IV c , a trzecie uczennicom klasy IV a.
Turniej zakończył się efektownym Finałem , w którym jeszcze raz publiczności przedstawiły się wszystkie grupy taneczne.
Elżbieta Missok