Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2007/2008
- rok szk. 2007/2008

Wycieczka na Wolin - zdjęcia z wycieczki
Koniec roku szkolnego to czas wytężonej pracy i ... radości. Wiele radości dostarczają uczniom wycieczki. Klasa II c oraz IV c wybrały się 6 czerwca do Wolińskiego Parku Narodowego. Pierwszym przystankiem w naszej podróży był Trzęsacz. Obejrzeliśmy ruiny kościółka (północna ściana) i wysłuchaliśmy legend z nimi związanych przestawionych przez panią Małgosię Placek. Tuż przed Międzyzdrojami kolejny postój - punkt widokowy na wzgórzu Gosań (95 m n.p.m.). Po wspinaczce przez las naszym oczom ukazał się piękny widok na morze i charakterystyczne dla tej okolicy wybrzeże klifowe. I wreszcie upragnione Międzyzdroje! Pamiątkowe zdjęcia na "Promenadzie Gwiazd", spacer po molo i zakupy! W końcu można było wydać kieszonkowe... Zaopatrzeni w pamiątki dla siebie i najbliższej rodziny udaliśmy się do Rezerwatu Żubrów. Po drodze pani Małgosia Dąbrowska przekazała kilka informacji na temat Wolińskiego Parku Narodowego oraz charakterystycznych dla niego roślin i zwierząt. W rezerwacie obejrzeliśmy nie tylko żubry, ale również jelenia, sarnę i orły bieliki (symbol parku i naszej Ojczyzny). Po pysznym obiedzie pojechaliśmy obejrzeć ostatnią atrakcję naszej wycieczki - Jezioro Turkusowe znajdujące się w Wapnicy. Nasz trud (wspinaczka na wzgórze) został wynagrodzony - z góry jeziorko przepięknie mieniło się odcieniami zieleni. Zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Oby jak najwięcej zostało nam w pamięci, ponieważ do Wolińskiego Parku Narodowego wrócimy wspomnieniami w V klasie na lekcjach przyrody.
Małgorzata Placek