Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2008/2009
- rok szk. 2008/2009

Gimnastyka i taniec po raz czwarty - fotografie z Turnieju Taneczno - Gimnastycznego >>>
4 marca, w sali kina "Zorza" odbył się IV Międzyszkolny Turniej Taneczno-Gimnastyczny. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Sianowie i obejmowała 8 zespołów dziewcząt klas IV - VI. Każda grupa przedstawiała układ taneczno - gimnastyczny, który był oceniany przez profesjonalnych tancerzy zasiadających w jury. Występy poszczególnych grup poprzedzone były pokazem grupy tanecznej Politechniki Koszalińskiej. Tancerze przedstawili "Wesele na cmentarzu" - układ choreograficzny, który zdobył I miejsce na Mistrzostwach Europy w Moskwie. W czasie obrad jury, swoje umiejętności zaprezentował zespół "Top Star" z Niedalina. Po ponad godzinnym występie wszystkich grup, prowadzący Turniej - Elżbieta Missok i Bartosz Wawrzyniak, ogłosili wyniki.
I miejsce zdobyła klasa VI c, II miejsce - IV a , a trzecie klasa - V a - wszystkie zespoły z SP nr 2 w Sianowie. W Turnieju wzięło udział 101 dziewcząt i dzięki sponsorom wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody, a zwycięski zespół - Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali: TV "Max", Radio Koszalin, Dziennik "Miasto" i "Głos Koszaliński". Sala kina "Zorza" była wypełniona po brzegi, a wśród zaproszonych gości honorowe miejsca zajęli: Burmistrz Gminy i Miasta Sianów - Ryszard Wątroba, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sianowie - Bogdan Przybyłka, przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Nr 2 - Renata Grosiak oraz sponsorzy z sianowskich firm.
Elżbieta Missok