Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2008/2009
- rok szk. 2008/2009

Obchody Światowego Dnia Książki
W związku z ogłoszonym przez UNESCO Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie czytelnicznej. Przez cały tydzień poprzedzający święto na tablicy bibliotecznej pojawiały się zadania związane z książką i czytaniem. Uczniowie zdobywali punkty - najwięcej zdobyli: Jakub Jędrzejewski kl. 4b, Laura Białek i Ania Michałkiewicz z kl. 5a oraz Karolina Korzeniewska kl. 5b.
23 kwietnia, gdy na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, uczniowie wypożyczający książkę otrzymywali od pani bibliotekarki czerwoną różę. Zgodnie z długą katalońską tradycją czerwoną różą, która symbolizuje krew pokonanego smoka przez św. Jerzego - patrona Katalonii, obdarowywano w tym dniu kobiety, które z kolei odwzajemniały się mężczyznom podarunkami z książek. Piękne róże podarowała bibliotece pani Izabela Janocha.