Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2008/2009
- rok szk. 2008/2009

Święto Niepodległości
Jak co roku w organizację obchodów 90 rocznicy odzyskania niepodległości zaangażowani byli uczniowie klas szóstych oraz ich wychowawcy. W tym roku szkolnym obchody naszego święta narodowego trwały kilka dni. Każda klasa wykonała plakat Kocham Polskę, bo.... Na konturowej mapie Polski uczniowie przyklejali kartki z dokończeniem w/w zdania, np.: ...bo jest moją ojczyzną, ...bo tu mieszkam, ...bo tu walczyli moi przodkowie itp. Plakaty ozdobiły szkolne hole. W czwartek 6 listopada w radiowęźle brzmiała audycja przygotowana przez Samorząd Uczniowski poświęcona Świętu Niepodległości. Najważniejsze fakty historii Polski przeplatały piękne pieśni legionowe.
W piątek odbył się uroczysty apel. Każdy uczeń otrzymał ulotkę i chorągiewkę. Ulotki z informacjami na temat święta i propozycjami w jaki sposób można to święto uczcić należało wkleić do zeszytu przedmiotowego z historii. Chorągiewki służyły uczniom do aktywnego udziału w apelu.
Apel z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przygotowała pani Barbara Prondzińska z klasą 6b.
Aktywnie uczciliśmy Święto Niepodległości w dniu 11 listopada. Nasz poczet sztandarowy wziął udział w uroczystej Mszy za Ojczyznę. Delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem w hołdzie walczącym za Ojczyznę.
Alicja Kiedrowska