Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2008/2009
- rok szk. 2008/2009

Wycieczka do Kołobrzegu - zdjęcia z wycieczki

W sobotę 11 listopada uczniowie klas szóstych pod opieką pani Barbary Prondzińskiej i pani Iwony Marciniak byli na wycieczce w Kołobrzegu. Wycieczkę zorganizowana została przez Stowarzyszenie Żołnierzy 8 Dywizji im. Bartosza Głowackiego w Koszalinie. Na początku dzieci zwiedziły Muzeum Oręża Polskiego i wystawę Świat Słowian i Wikingów. Następnie oglądały Bazylikę Mariacką i Starówkę Kołobrzegu. Na cmentarzu wojennym złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod pomnikiem upamiętniającym walki Polaków o dostęp do morza. Wycieczka zakończyła się tradycyjną żołnierską grochówką z kiełbaskami i słodką niespodzianką. To była wspaniała wycieczka. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które umożliwiły nam przeżycie tak atrakcyjnej lekcji historii.
Iwona Marciniak