Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2009/2010
- rok szk. 2009/2010

Wyjazd do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie
Zima to ciężki czas dla zwierząt. Pamiętając o tym pani Małgorzata Placek zorganizowała akcję zbiórki karmy i kocy dla podopiecznych schroniska. Uczniowie licznie znosili różne rodzaje karmy dla psów i kotów, koce, kapy, niepotrzebne ręczniki, a nawet kojce i zabawki. Najbardziej aktywni byli uczniowie z klasy 5a (11 osób), 4a (6 osób), 6c (4 osoby), 5b (4 osoby), 6b (2 osoby).
Po uzgodnieniu terminu, obładowani "prezentami" wszyscy darczyńcy udali się do Koszalina. Pieski powitały ich radosnym szczekaniem i merdaniem ogonków. Wszyscy z nadzieją, że przywiezione rzeczy przydadzą się w schronisku. Po krótkim spacerze wszyscy złożyli obietnicę, że będą,
zgodnie z nauką patrona ekologów - św. Franciszka, pamiętać o naszych "braciach mniejszych".