Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2009/2010
- rok szk. 2009/2010

Sejmik Ekologiczny w Iwięcinie
W poniedziałek 7 czerwca, odbył się IX Sejmik Ekologiczny w Iwęcinie. Temat tegorocznego sejmiku brzmiał: "Hałas - niewidzialnym wrogiem". W ramach przygotowań do sejmiku musieliśmy wykonać plakat pt.: "Dźwięki dobre i dźwięki szkodliwe" oraz plakietki z symbolem propagującym ciszę lub zakazującym hałasu. Prace były ładne, ciekawe i trudno było wybrać te, które zaprezentujemy w Iwęcinie. Niestety, autorki zwycięskiego plakatu - Natalia Czachorowska i Paulina Zawadzka, nie mogły uczestniczyć w sejmiku, ale godnie zastąpili je uczniowie klasy IV a.
Podczas spotkania dzieci musiały zinterpretować plakat, przedstawić plakietki oraz wykonać kilka zadań, m.in. zaproponować cichą zabawę, w którą można się bawić podczas przerwy. Nasi czwartoklasiści spisali się doskonale i w pełni zasłużyli na kiełbaski, które mogli upiec przy ognisku.
Małgorzata Placek