Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2009/2010
- rok szk. 2009/2010

PRAWA DZIECKA NIE TYLKO OD ŚWIĘTA o Prawach Dziecka inaczej - pozostałe zdjęcia
W Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie o 20 - leciu Konwencji i Prawach Dziecka inaczej. W związku z obchodami 20 - lecia Konwencji Praw Dziecka w naszej szkole zorganizowana została akcja "PRAWA DZIECKA NIE TYLKO OD ŚWIĘTA". Wykonano gazetkę informującą o tej rocznicy. Poza tym w dniach 14 - 15.12.2009r. odbyły się pogadanki w klasach 1 - 5 na temat praw dziecka. Zajęcia prowadzili nauczyciele nauczania zintegrowanego oraz pedagog szkolny. Celem zajęć było poznanie przez dzieci podstawowych praw oraz wykonanie świątecznej bombki, na której oprócz dekoracji znalazły się prawa dziecka wypisane przez uczniów. Pięknie udekorowane bombki zawisły na szkolnej choince ustawionej na korytarzu oraz ozdobiły girlandy zdobiące hol. Uczniowie z zaciekawieniem szukali własnoręcznie wykonanych bombek. Całość podziwiali rodzice, którzy w dniu 15.12.2009r. kupowali upominki na szkolnym kiermaszu oraz spotkali się z wychowawcami klas na dniu otwartym szkoły.
Nad przebiegiem akcji czuwała pedagog szkolny - koordynator akcji "Szkoła z prawami dziecka".