Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2010/2011
- rok szk. 2010/2011

Mali ekolodzy w akcji
W piątek, 8 kwietnia dzieci z klas pierwszych wzięły udział w akcji "Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek".
Celem akcji jest uprzątnięcie wyznaczonej trasy lub miejsca z zalegających śmieci, a także propagowanie postawy ekologicznej już od najmłodszych lat. Pierwszaki zaopatrzone w worki i rękawiczki jednorazowe dziarsko ruszyły do sprzątania brzegów jeziora Topiele. Dzieci, co krok znajdowały najróżniejsze śmieci, którymi bardzo szybko zapełniały kolejne worki. Najwięcej było szkieł i plastikowych odpadów. Mniejsze worki po zawiązaniu zbierane były przez wychowawców (Annę Zawistowską i Agnieszkę Żukowicz) do dużych worków i składowane w jednym miejscu.
Sprzątanie było bardzo wyczerpujące, ale na małych ekologów czekał słodki poczęstunek i prezent w postaci ekologicznej torby na zakupy z logo akcji.
Agnieszka Żukowicz