Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2010/2011
- rok szk. 2010/2011

Wspomnienia z wakacji

- pozostałe zdjęcia z wakacyjnych warsztatów rowerowych
W dniach 9 - 15 sierpnia odbyły sie w Niemczech, w miejscowości Rotheklepenow warsztaty rowerowe, w których wzięli udział uczniowie z obecnej klasy 5c, jedna uczennica z klasy 6a oraz wychowawczyni Elżbieta Missok.
Atrakcji było mnóstwo. Codziennie zajęcia dotyczšce bezpiecznej jazdy na rowerze, pokonywanie toru sprawnościowego, elementy pierwszej pomocy oraz wiadomości dotyczące ruchu drogowego. Podczas całego pobytu na obozie pogoda była piękna, a więc wszyscy korzystali z kąpieli w pobliskim jeziorze.
Były również wycieczki: do ZOO, gdzie małpy biegały wśród zwiedzających i zabierały im różne drobne przedmioty jak np. butelki z napojami, było pokazowe karmienie wydr, a oprócz tego wspaniałe place zabaw i skoki na trampolinie; wycieczki rowerowe na wiejską farmę, gdzie właściciele mają hodowlę psów - 25 rasy Husky Syberyjski i 22 konie - wszyscy odbyli na nich przejażdżkę. Na rowerach zwiedzaliśmy również pobliskie, piękne tereny. Były zabawy, rozmowy z dziećmi
z Niemiec, rozgrywki w piłkę nożną, badmintona oraz gry planszowe. Wybraliśmy się również do lasu na poszukiwania nietoperzy, ale szyki pokrzyżowała nam pogoda i przed burzą musieliśmy schować się w pobliskiej oborze, gdzie była okazja "porozmawiać" z krowami i pobuszować na sianie.
Pod koniec obozu odbyła się olimpiada, w której startowali wszyscy uczestnicy warsztatów. Polska grupa pokonała dzieci
z Niemiec - nasza Kamila Piecko zajęła II miejsce, a Agata Maciejewska - III. Były dyplomy nagrody i wyrazy uznania, ponieważ organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że tak miłej i zdyscyplinowanej grupy jeszcze nigdy nie mieli.
Chcielibyśmy pojechać tam jeszcze raz.
Elżbieta Missok