Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2010/2011
- rok szk. 2010/2011

Sprzątanie Świata
Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem CHROŃMY RÓŻNORODNOŚĆ, SEGREGUJMY ODPADY. W piątek 24 września uczniowie klas piątych udali się w teren aby posprzątać okolice naszej szkoły.
Oto fotorelacja z przeprowadzonej akcji w terenie - >>> młodzi ekolodzy w akcji .
Wszyscy uczniowie klas 4 -6 wzięli udział w zajęciach ekologicznych, których tematem była segregacja odpadów. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega prawidłowe segregowanie śmieci i czego nie wolno wrzucać do pojemników na szkło, makulaturę itp. Zadania praktyczne dotyczyły szacowania czasu rozkładu w przyrodzie różnego rodzaju odpadów, segregowania śmieci oraz recyklingu.
Mam nadzieję, że wiedza zdobyta w czasie tych zajęć zaprocentuje właściwą postawą godną młodych ekologów.
Małgorzata Placek