Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2011/2012
- rok szk. 2011/2012

Spotkanie z pisarką w bibliotece miejskiej
W środę, 4 kwietnia 2012r. uczniowie klasy 5b zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Sianowie. W czytelni w ramach Międzynarodowego Dnia Książek przy współpracy z Koszalińską Biblioteką Publiczną zorganizowano spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz. Jest ona pisarką wielu poczytnych książek dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Za debiutancką powieść "O melba" otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej ("Korniszonek", "Stan podgorączkowy", "Będę u Klary", "Muchy w butelce", "Ada strażniczka skarbu"). Pisarka z pewną dozą humoru przedstawiła krótko swoją drogę do sukcesu, a także zapoznała zebranych z tematyką napisanych przez siebie utworów.
Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi ołówkami, które mają pomóc w rozwijaniu literackich talentów.
"Ada strażniczka skarbu" - jedna z książek G. Bąkiewicz z miłą dedykacją jest już do wypożyczenia w szkolnej bibliotece!