Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2011/2012
- rok szk. 2011/2012

Wystawa na 6!
W czwartek i piątek (15,16 września) uczniowie z klas 3-6 uczestniczyli we wspaniałym projekcie edukacyjnym - "Akademia Odkrywców". W sali gimnastycznej miała miejsce Wystawa eksperymentów - Dotknij! Sprawdź! Zrozum! Baw się i ucz, poznaj zagadnienia fizyki i techniki przez doświadczenia. (Wystawa realizowana dzięki Fundacji PGNiG.) Przy każdym stanowisku czekała na uczniów duża porcja poważnej nauki w bardzo niepoważnej formie. Można było poczuć na sobie falę akustyczną, zbudować bez użycia gwoździ i kleju prawdziwy most. Podziwiać w maleńkiej piaskownicy, rysowane przez drgania harmoniczne, piękne krzywe Lissajous [czyt. lisażu]. Bardzo podobała się "lewitująca piłka", półkule magdeburskie i wiele innych ciekawych doświadczeń. Wystawa zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Chcemy więcej takich spotkań z nauką jakie zafundowała nam Firma Pomysłowa Fabryka pod patronatem naukowym Koszalińskiego Uniwersytetu Dziecięcego.