Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2011/2012
- rok szk. 2011/2012

Lekcja historii w terenie
23 września 2001 r. uczniowie z klas 5a i 5b wybrali się na nietypową lekcję historii do rezerwatu archeologicznego "Kamienne kręgi" w Grzybnicy. Znajduje się tam cmentarzysko Gotów pochodzące najprawdopodobniej z I w. naszej ery. Uczniowie obejrzeli 5 tajemniczych kręgów kamiennych oraz wiele innych obiektów. Nauczyciel historii p. Alicja Kiedrowska przybliżyła uczniom historię tego niezwykłego miejsca. Lekcja skończyła się krótkim quizem, który wygrała 5a.
Niektórzy twierdzą, że w kręgach skumulowana jest dobra energia. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami - p. Aleksandrą Grzelak i Joanną Oreńczak wchłaniali jš przez dłuższy czas, niektórzy dotykając tajemniczych głazów odczuli nawet lekkie mrowienie i przepływ "prądu". Czy jednak wystarczy tych dobrych sił na cały rok szkolny?