Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2011/2012
- rok szk. 2011/2012

Janusz Korczak przyjaciel dzieci
Dzieci! Dumne miejcie zamiary! Górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie!
We wtorek 5 czerwca, uczniowie klasy 6a uczestniczący w zajęciach koła bibliotecznego przygotowali apel o wielkim pedagogu Januszu Korczaku. Dzieła Janusza Korczaka, jego gorące zaangażowanie w obronę PRAW DZIECKA, bohaterska postawa i wierność głoszonym ideałom sprawiły, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rok 2012 Rokiem Korczaka. Podczas apelu została przedstawiona sylwetka autora "Kajtusia Czarodzieja" przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Oliwię Gileta, Malwinę Kwaśniewską i Kacpra Zielińskiego. Pozostali uczniowie przedstawili słuchaczom fragment baśni Janusza Korczaka "Król Maciuś I".