Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2012/2013
- rok szk. 2012/2013

Wszyscy czytamy epopeję narodową - pozostałe zdjęcia >>>
W tym roku mija 200 lat od wydarzeń opisanych w "ostatnim zajeździe na Litwie". Z tej okazji Prezydent RP zainicjował akcję Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza". Nauczycielki języka polskiego i historii, pani Barbara Prondzińska oraz pani Alicja Kiedrowska zorganizowały w szkole akcję głośnego czytania dzieła Mickiewicza. W piątek, 7 września, podczas przerw uczniowie słuchali fragmentów wybranych przez nauczycieli. Inwokację przeczytał zaproszony z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Sianów pan Maciej Berlicki. Ponadto czytali Dyrektor Szkoły pan Ireneusz Megiel oraz panie Joanna Drejska, Dorota Bindas - Burdzik, Małgorzata Placek, Marzena Kurowska - Blok, Izabela Janocha, Barbara Prondzińska, Anna Zawistowska. Nad przebiegiem akcji czuwały panie Alicja Kiedrowska oraz pani Renata Pomian, która ponadto przeprowadziła zajęcia dla uczniów klas trzecich na temat: Po co czytamy "Pana Tadeusza"?