Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2012/2013
- rok szk. 2012/2013

I my wkrótce zostaniemy "Małymi ratownikami"
Na zajęciach w szkole poznaliśmy już Łańcuch Przeżycia, zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiemy,
że najważniejsze w ratowaniu człowieka jest szybkie wezwanie wyspecjalizowanych służb. Zapamiętaliśmy numery telefonów: 112 lub 999, 998, 997. Potrafimy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, aby bezpiecznie mógł oczekiwać na przyjazd karetki. Nasza koleżanka Kinga zaprosiła na zajęcia do naszej klasy swoich rodziców, którzy na co dzień ratują ludziom życie. Pan Radosław wyjaśnił nam jak fachowo zachować się w tak trudnej sytuacji. Na fantomie zademonstrował na czym polega resuscytacja. To bardzo trudne słowo oznacza czynności ratownicze, które przywracają krążenie i oddech. Sami też mogliśmy sprawdzić swoje możliwości. Później wyszliśmy na boisko szkolne by poznać wyposażenie karetki. Ten dzień był bardzo ciekawy. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca Ratowników Medycznych. Kinga na pewno jest dumna ze swoich rodziców.
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i pouczające zajęcia.
Uczniowie klasy IIa z wychowawcą