Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

RODZINA RODZINIE
Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń...

I taką pomocną dłoń wyciągnęli uczniowie i rodzice naszej szkoły w stronę potrzebujących rodzin na Ukrainie.
A wszystko zaczęło się od tego, że wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wyszli z inicjatywą, aby włączyć szkołę do akcji RODZINA RODZINIE organizowanej przez Caritas Polska. Po zgłoszeniu chęci udziału została nam przydzielona wielodzietna rodzina ze Lwowa, w której jest dziecko chore na raka. Na odzew nie trzeba było długo czekać. W ciągu tygodnia zebraliśmy tyle produktów, że wystarczyło na cztery 20 kg paczki o wartości około 1000 zł. Wszystkie paczki zostały starannie zapakowane przez członków Szkolnego Koła Caritas i 31 marca 2014 r. wysłane na Ukrainę.
W imieniu Wolontariuszy i własnym pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarując to, co mogli okazali wielkie serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klas IV - tych za wielkie zaangażowanie i liczny udział w akcji.
Tekst: Anna Pianka
Foto: Joanna Czerwińska