Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

Test Wiedzy o Finansach
7 kwietnia 2014 r. na małej sali gimnastycznej odbył się I Test Wiedzy o Finansach dla klas czwartych.
Uczestnicy, wyłonieni wcześniej w klasowych eliminacjach, mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na pytana podzielone na cztery kręgi tematyczne:
  • pieniądze,
  • SKO,
  • wiedza ekonomiczna,
  • wiedza praktyczna.
    Uczniowie radzili sobie z trudnymi zagadnieniami znakomicie. Podzieleni na dwuosobowe zespoły odpowiadali na pytania wyświetlane na ekranie przy pomocy pilotów CPS Spark zakupionych w ramach projektu "Cyfrowa szkoła".
    Konkurs wywoływał wśród uczestników i publiczności wielkie emocje, które były co jakiś czas rozładowywane wspólnym śpiewaniem piosenki o oszczędzaniu "Grosik do grosika". Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Ireneusz Megiel - dyrektor szkoły, Dorota Kaźmierczak - przedstawiciel banku PKO BP i Magdalena Mackiw - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.
    Ostatecznie po bardzo emocjonującym finale wygrali Milionerzy z 4a - Amelia Żukowicz i Adam Adamik, II miejsce zajęli Bankierzy z 4c - Adrianna Banasiak i Malwina Kamińska, a III - Centówki z 4c - Klaudia Kalarus i Justyna Maśnik.
    Konkurs został zorganizowany przez opiekunów Szkolnej Kasy Oszczędności - panią Joannę Drejską i Alicję Kiedrowską. Nagrody ufundował I Oddział banku PKO BP w Koszalinie prowadzący SKO w naszej szkole.
  • Alicja Kiedrowska