Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

Koncert dla Babci i Dziadka - więcej zdjęć >>>
W dniu 22 stycznia 2014 roku w naszej szkole, odbył się uroczysty Koncert Kolęd i Pastorałek, dedykowany naszym kochanym Babciom i Dziadkom, z okazji ich Święta.
Zaproszonych Gości przywitał Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Megiel. Piękne życzenia Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli Koleta Kurek i Michał Bado. O oprawę muzyczną koncertu zadbał Pan Przemysław Ostrowski, dekorację sali przygotowała Pani Izabela Janocha, a koncert poprowadziła Pani Joanna Drejska.
Mile zaskoczyła nas – organizatorów koncertu frekwencja, za co pięknie dziękujemy. Wszystkich przybyłych mogliśmy pomieścić dzięki nowej, klimatyzowanej hali sportowej, która na czas koncertu stała się salą widowiskową.
Zaproszeni Goście z uwagą i ze wzruszeniem wysłuchali występu swoich "milusińskich" w wykonaniu których usłyszeli kolędy: "Lulajże Jezuniu", "Dzisiaj w Betlejem", "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Gdy się Chrystus rodzi" i pastorałki: "Kolędnicy - wędrownicy", "Zagraj Dziecku kołysankę", "Skrzypi wóz", "Święta, święta, święta", "Kolęda domowa".
W ciekawej aranżacji wybrzmiała na finał kolęda "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Na zakończenie koncertu, w układzie tanecznym pt. "Roztańczone Mikołaje", zaprezentowały się uczennice z klas piątych i szóstych, przygotowane przez Panią Elżbietę Missok.
Goście wychodząc z koncertu, dziękowali organizatorom za pamięć o nich oraz za dostarczenie im niezwykłych wzruszeń
i wrażeń artystycznych. Mamy nadzieję, że tak ważne dla dzieci i "wcześniej urodzonych" Święto
wpisze się w "Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych" na stałe.
Joanna Drejska