Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
- zdjęcia >>>
20 grudnia 2013 roku odbył się w naszej szkole niezwykle piękny i wzruszający Konkurs Kolęd i Pastorałek
pt. "Gloria in Excelsis Deo!".
W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Poza konkursem wystąpiły dzieci z oddziałów zerowych. Przygotowania do konkursu rozpoczęły się na początku grudnia, pod czujnym okiem wychowawców klas oraz nauczyciela muzyki Pana Przemysława Ostrowskiego. Poziom artystyczny i wykonanie oceniało jury.
W niezwykły, świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie z klasy 6b pastorałką "Jest taki dzień",
a radosne "Gloria in Excelsis Deo!" wyśpiewali uczniowie z klasy 6a. O ważnym przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia, z ogromnym przejęciem przypomnieli nam uczniowie z klasy 2b, wyśpiewując na głosy pastorałkę pt. "Święta, święta, święta".
Uczniowie z klasy 3b w "Domowej kolędzie" opowiedzieli nam w sposób wzruszający o ważnych symbolach świąt. Z ogromną radością w śpiew kolędy "Dzisiaj w Betlejem", wykonanej przez uczniów
z klasy 2a i kolędy "Skrzypi wóz", zaśpiewanej przez dzieci z klasy 1b włączyła się cała publiczność.
Uczniowie z klasy 5b, przy muzycznym wsparciu Pana Piotra Jesionowskiego przepięknie wykonali kolędę pt. "Gore gwiazda Jezusowi". W rolę pasterzy wcielili się uczniowie z klasy 4c w kolędzie "Przybieżeli do Betlejem", a radość z narodzenia Pana wyśpiewali uczniowie z klasy 5a.
Kolędy - kołysanki "Gdy Śliczna Panna" w wykonaniu uczniów z klasy 4a, "Lulajże Jezuniu", zaśpiewaną przez uczniów z klasy 3a, czy pastorałka pt. "Zagraj Dziecku kołysankę", w wykonaniu dzieci z klasy 1a, rozczuliły publiczność. Gromkimi brawami nagrodziła publiczność występ uczniów z klasy 4b, którzy w interesujący sposób zaprezentowali pastorałkę pt. "Kolędnicy - wędrownicy".
Warto podkreślić, iż występy poszczególnych zespołów klasowych wzbogacone zostały dodatkowymi elementami. Były to stroje, instrumenty oraz rekwizyty. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się pięknie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia. Nagrodzeni zostali także słodką niespodzianką, ufundowaną przez Radę Rodziców
i innych sponsorów.
Śpiewanie kolęd i pastorałek jest jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Ciche melodie kolęd przeniosły nas dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogaciły w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać
we wspomnieniach.