Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

Wigilia klasowa w 6a
Przed przerwą świąteczną uczniowie klasy 6a zorganizowali Wigilię klasową. Działali według długiej, starej tradycji. Najpierw ustalili kto co zrobi lub przyniesie, aby potem uniknąć sporów między sobą. Według wcześniejszego podziału każdy przygotowywał coś innego. Obowiązkowo dostarczyli śnieżnobiały obrus, sianko i opłatek oraz dwanaście wigilijnych potraw m.in. barszcz z uszkami, rozmaite ciasta itd.
Gdy zgromadzili już wszystko co było im potrzebne przystąpili do przygotowania klasy i stołu wigilijnego. Ozdabiając salę płatkami śniegu, reniferami i innymi ozdobami nadali temu miejscu naprawdę świąteczny charakter. Po nakryciu stołu przebrali się w odświętne stroje i przystąpili do łamania opłatka. Następnie spożywali wszystkie dania, a gdy skończyli śpiewali kolędy i piosenki świąteczne. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Każdy czuł się jakby był na Wigilii ze swoją prawdziwą rodziną, a to wszystko zasługa uczniów, ponieważ to oni swym eleganckim zachowaniem stworzyli tę właśnie atmosferę. Za jakiś czas na pewno mile powspominają ten dzień.
Katarzyna Budnik