Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2013/2014

Wycieczka do Kołobrzegu - pozostałe zdjęcia >>>
Dnia 9 listopada odbyła się wycieczka do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Mogliśmy tam zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów, których ludzie używali w czasie II wojny światowej. Była to m.in. odzież, broń, pojazdy, ilustracje
z tamtych lat. Widzieliśmy również narzędzia i pasiaste ubrania, które chroniły więźniów z Auschwitz przed mrozem
i wiatrem. Dodatkowo zwiedzaliśmy bazylikę konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek w środku jak i na zewnątrz pięknie się prezentował. Wykonany był z cegieł, podtrzymywały go ogromne filary, a całość zdobiły rozmaite dodatki. Jednym z nich był ogromny, czarny świecznik. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się, że w bazylice znajduje się grób księdza kardynała, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Ignacego Jeża. Wszystko co nas interesowało uwiecznialiśmy na zdjęciach. Gdy zbliżała się pora obiadowa, wszyscy udaliśmy się w stronę stołówki. Dzięki uprzejmości panów ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Zawodowych zjedliśmy tam bardzo smaczny obiad.
Wycieczka była naprawdę udana. Traktowaliśmy ją jako lekcję historii i patriotyzmu oraz jako dobrą zabawę. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to cudowne miejsce.
Natalia Kujszczyk kl.6b