Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2014/2015

Victoria Victorii SP2 Sianów w Kaliszu
Po drugim miejscu U-12 dziewcząt i trzecim U-10 dziewcząt w finale wojewódzkim XV Ogólnopolskiego Turnieju
"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jeszcze lepiej spisały się młode piłkarki Victorii SP 2 Sianów w kategorii U-8. Bezapelacyjnie wygrały wszystkie spotkania aplikując swoim przeciwniczkom worek bramek. W swoim pierwszym meczu wygrały 6:0 z SP 1 Choszczno. W drugim meczu spisały się jeszcze lepiej i pokonały ekipę UKS Orzeł 2010 Wałcz 10:1
i w ostatnim meczu mając już w kieszeni puchar za I miejsce pokonały SP 3 Stargard 6:1.
Królową strzelczyń została Weronika Pilarska a najlepszą zawodniczką Aleksandra Małolepszy.
Trenerką zespołu jest Klaudia Saganowska, zawodniczka II ligowego zespołu Victorii SP2 Sianów, która niedawno ukończyła kurs trenerski organizowany przez Komisję Piłkarstwa Kobiecego PZPN. Ten wielki sukces nie byłby możliwy gdyby nie pomoc Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej poprzez udział Victorii SP2 w projekcie FIO "Znajdź w sobie pasję". Niebagatelną rolę odegrała tu też Gmina Sianów i Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie, które wspomagają Victorię SP2 w realizacji projektu. Trener Jędrzej Bielecki koordynator projektu bardzo ucieszył się z osiągniętych rezultatów i widzi w młodych zawodniczkach olbrzymi potencjał na przyszłość. Na turnieju w Kaliszu nasz zespół zagrał dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Koszalinie i Gminy Sianów. Składamy im gorące podziękowania.
Skład zwycięskiej drużyny: Kornelia Jękot, Hania Kozłowska, Kaja Jarmakowicz, Maja Malczewska, Weronika Pilarska, Julia Woźniak, Ola Małolepszy, Nikola Synówka, Julia Gorgoń, Kasia Filipiak, Klaudia Januszewska, Kasia Kujko. Ekipie dziewcząt z Sianowa towarzyszyli też rodzice, którzy pomagali swoim pociechom w sprawach organizacyjnych oraz głośno dopingowali swoje pociechy.
Jędrzej Bielecki