Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej
23 września delegacja uczniów klas szóstych uczestniczyła w nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, w czasie której mieszkaniec Sianowa - Aleksander Kaczorowski w uznaniu bohaterskiej walki w Powstaniu Warszawskim o wolność ojczyzny oraz działalności na rzecz rozwoju Gminy i Miasta Sianów otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy i Miasta Sianów. Podjęto też uchwałę, która miała na celu nadanie nazwy parkowi miejskiemu. Na mocy uchwały park zyskał nazwę Park Miejski im. Powstańców Warszawskich w Sianowie. Z tej okazji został odsłonięty pamiątkowy kamień. Po zakończeniu sesji uczniowie obejrzeli rekonstrukcję bitwy o gimnazjum. W inscenizacji grupa rekonstrukcyjna nawiązała do jednej z akcji Powstańców Warszawskich batalionu "Miłosz" - ataku na Gimnazjum im. Królowej Jadwigi - gdzie w czasie okupacji mieścił się niemiecki Soldatenheim. Była to dla naszych uczniów niecodzienna lekcja historii.
Alicja Kiedrowska