Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Mistrzowie Kodowania - więcej zdjęć >>>
Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli cały rok szkolny w programie "Mistrzowie Kodowania" prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie we współpracy z firmą Samsung Polska. W projekcie brało udział 20 uczniów klas piątych, opiekunami były pani Katarzyna Budnik i pani Iwona Marciniak. Dzieci programując w języku Scratch tworzyły gry, pokazy multimedialne, historyjki i aplikacje. 1 czerwca 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie programu podczas Festiwalu "Mistrzów Kodowania". Ponad 1300 osób z ponad 280 szkół spotkało się, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę. W Festiwalu wziął udział Minister Administracji i Cyfryzacji Pan Andrzej Halicki, który obserwując dokonania młodych programistów zaznaczył, że podziwia pasję nauczycieli oraz zaangażowanie uczniów. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 5a - Adam Adamik, Dominik Grzywacz, Tatiana Januszkiewicz, Artur Myszko i Amelia Żukowicz. Na płycie Stadionu Narodowego nasi uczniowie zaprezentowali projekty, które powstały w trakcie trwania programu. Oglądając projekty innych szkół można stwierdzić, że prace naszych uczniów są na wysokim poziomie nawet wśród prac gimnazjalistów. Wyjazd na finał programu umożliwił uczniom zwiedzenie stolicy. Między innymi Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, warszawską starówkę i wiele innych atrakcji.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu.
Katarzyna Budnik
Ireneusz Megiel