Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Spotkanie Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas - więcej zdjęć >>>
W dniu 27 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami Panią Anną Pianką i Panią Joanną Drejską wyjechali busem do Szczecinka na spotkanie Wolontariuszy i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas. Ksiądz Tomasz Roda - Dyrektor Diecezjalnej Caritas przywitał serdecznie i podziękował wszystkim wolontariuszom SKC oraz ich opiekunom za ich niezwykłą i wspaniałą pracę. Organizatorzy spotkania przygotowali wiele atrakcji: coś dla ducha (uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Zadarki) i dla ciała (przepyszny posiłek w postaci pomidorowej zupki i suchego prowiantu). Ważnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu pt. "Współczesny Samarytanin", który został zorganizowany przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, z okazji jej 25-lecia. W gronie najlepszych znalazły się aż dwie uczennice z naszej szkoły: Oliwia Stanek (kl. 5b) i Koleta Kurek (kl. 6b), które zajęły 3 miejsce w konkursie, w kategorii plastycznej. Dyrektor diecezjalnej Caritas ksiądz Tomasz Roda pogratulował zwyciezcom konkursu i my również gratulujemy! W nagrodę dziewczynki otrzymają aparaty fotograficzne i pojadą na wycieczkę do Hyde Parku. Ksiądz Krzysztof Sendecki - Dyrektor Domu Hospicyjno-Opiekuńczego w Darłowie podziękował wolontariuszom i opiekunom za ich pracę na rzecz hospicjim w czasie akcji Pola Nadziei. Wolontariusze oraz sympatycy SKC mogli wysłuchać niezwykłego koncertu zespołu Full Power Spirit oraz zrelaksować się podczas rejsu statkiem na Mysią Wyspę. Choć tego dnia zmarzły nam nosy, a wiatr przewiał nam uszy, to serca wciąż pozostały gorące i wrażliwe, aby nieść pomoc potrzebującym.