Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1971 roku ogłosiło święto bibliotek szkolnych. Od 2008 roku święto odbywa się przez cały miesiąc październik. Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece dziać się będą ciekawe rzeczy.
Już inauguracja MMBS zgromadziła w bibliotece wielu uczniów. W czwartek i piątek rozmawialiśmy o Europejskich Dniach Ptaków. Uczniowie układali puzzle z ptakami, składali ptaki z papieru, rozwiązywali zagadki i ptasie łamigłówki, czytali fragmenty książek z ptasimi bohaterami oraz korzystali ze strony internetowej dla dzieci Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.otopjunior.org.pl.
Ptasia zabawa w bibliotece była pomysłem Ani Łukawskiej oraz uczniów z koła bibliotecznego.
Renata Pomian