Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Spotkanie z pisarką - pozostałe zdjęcia ze spotkania >>>
22 października klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami i p. M. Kurowską-Blok wybrały się do Biblioteki Publicznej
w Sianowie na spotkanie autorskie z Ewą Chotomską. Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: "Tik-Tak", "Fasola", "Domowe przedszkole", "Młynek". Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: "Szczotka, pasta" czy "Moja fantazja". Pisarka wcieliła się
w postać Ciotki Klotki z programu "Tik-Tak", w którym występowała wiele lat. Opowiadała o swojej mamie - słynnej poetce Wandzie Chotomskiej oraz o swojej pracy twórczej. Uczniowie odsłuchali kilka popularnych piosenek dla dzieci autorstwa poetki. Chętnie rozwiązywali zadawane przez nią zagadki. Po spotkaniu można było kupić książki jej autorstwa i uzyskać autograf. Do szkolnej biblioteki trafiła książka z dedykacją pisarki - "Pamiętnik Felka Parerasa". Zachęcamy do lektury!
Alicja Kiedrowska