Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Od jaja do kury - spotkanie w kl. 1a i 1b >>> - spotkanie w kl. 1d >>> - spotkanie w kl. 3a >>>
Wtorek i środa, 8 - 9 marca dla kilku oddziałów klas młodszych były dniami niezwykłymi.
Na zajęcia "Od jaja do kury" z "Zielonej Farmy" przyjechały kura i kogut wraz z opiekunami. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstaje jajo, jak długo żyje kura, ile jaj składa w swoim życiu, czy potrzebny jest kogut, a także co oznaczają kody na jajkach kupowanych w sklepie. Dzieci poznały budowę kury oraz kurnika, poznały jaja innych ptaków.
Z wielkim zainteresowaniem oglądały cykl inkubacji kurczęcia oraz porównywały jaja strusia, gęsi, perliczki, kaczki i kury.
Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiły żywe okazy kury i koguta. Ich obserwacja sprawiła wiele radości.
Na koniec spotkania każde dziecko własnoręcznie wykonało pisankę, którą zabrało do domu.
Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie, nikt z biorących w nich udział się nie nudził.
Eliza Sputo - Jessa