Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Transmisja z Antarktyki na lekcji przyrody
W środę, 27 stycznia uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni na nietypową lekcję przyrody. Lekcja pt. Stacja im. Henryka Arctowskiego - kawałek Polski w Antarktyce zawierała transmisję z Antarktydy. Transmisję poprowadzili pracownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. Arctowskiego, prowadzonej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN.
Podczas transmisji nasi uczniowie poznali osoby pracujące w Stacji, dowiedzieli się jak wyglądają zabudowania i do czego służą, w jaki sposób można dostać się do oddalonej o ponad 14 tysięcy kilometrów od Polski Wyspy Króla Jerzego.
Ogromną radość sprawiła możliwość bezpośredniego zadawania pytań. Dzięki niemu transmisja miała żywy i bardzo interesujący przebieg.
"Była to niesamowita lekcja. Zobaczyłem Antarktydę, gdzie pracuje 32 polskich naukowców. Pokazano nam statek - lodołamacz, laboratorium, kuchnię, magazyn z całorocznym zapasem jedzenia i oczywiście pingwiny. Byłem zaskoczony informacją, że Stację Arctowskiego mogą normalnie odwiedzać turyści! Podróż statkiem trwa tylko 40 dni! Podobało mi się, że dzięki mikrofonowi mogliśmy zadawać pytania, a gospodarze na nie odpowiadali. W rozmowie internetowej brali udział uczniowie z wielu różnych szkół ( widzieliśmy ich na ekranie), nie tylko my." - Artur Myszko 6a