Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2015/2016

Ósme w Polsce!!!
W dniach 30 kwietnia - 2 maja rozegrane zostały finały XVI edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Turniej finałowy poprzedzony był eliminacjami wojewódzkimi i odbywał się z podziałem na kategorie chłopców oraz dziewcząt U10 i U12. UKS Victoria SP2 Sianów reprezentowała w trakcie finałów woj. zachodniopomorskie
w kategorii U10 dziewcząt i zajęła 8 miejsce
, znajdując się tym samym w połowie stawki najlepszych drużyn w Polsce, gdyż w każdej kategorii startowało 16 zespołów (po jednym zwycięzcy z każdych eliminacji wojewódzkich).
Turniej rozpoczął się na Placu Defilad w Warszawie, gdzie uczestnicy w trakcie przejścia zaprezentowali swoje drużyny. Następnie odbyło się losowanie grup, w którym udział wzięli m.in. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, właściciele firmy Tymbark, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek, selekcjoner reprezentacji kobiet U19 Marcin Kasprowicz i przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN Andrzej Padewski.
Decydujące mecze rozegrane zostały na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, w trakcie których nie brakowało piłkarskich emocji, wspaniałych akcji oraz rzutów karnych. Dodatkową atrakcją dla piłkarzy i kibiców poza pojawieniem się wcześniej wspomnianych wspaniałych osobistości była obecność Adama Nawałki (selekcjoner męskiej reprezentacji Polski), czy Tomasza Zimocha z Polskiego Radia oraz Mateusza Borka z Polsatu, którzy na żywo komentowali spotkania finałowe.
Trenerki pani Klaudia Saganowska i pani Karolina Struszczyk podsumowując występ swoich podopiecznych stwierdziły,
że dziewczynki zagrały dobrze. Był to ich pierwszy występ na kilkudniowym turnieju i od razu okazał się to być Turniej
"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który można nazwać najlepszym turniejem piłki nożnej dzieci w Europie. Zawodniczki Victorii dały z siebie wszystko i za rok również postarają się awansować do finału ogólnopolskiego i zająć lepsze miejsce, ponieważ mają ogromny potencjał i zapał do gry.
W reprezentacji woj. zachodniopomorskiego w kategorii U10 (UKS Victoria SP2 Sianów) zagrały nasze uczennice: Aleksandra Małolepszy, Weronika Pilarska, Kaja Jarmakowicz, Katarzyna Kujko, Hanna Kozłowska, Klaudia Januszewska. GRATULUJEMY!!!