Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2015/2016

Matematyka inna niż ... inne - pozostałe zdjęcia ze spotkań z matematyką >>>
"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
To motto, którego autorem jest Konfucjusz, towarzyszy nam na każdej lekcji matematyki w klasie Vb. Wychodzimy z ławek, nie zaglądamy do podręczników, szukamy rozwiązań, sami tworzymy teorie i proponujemy tematy lekcji. Matmematyka może być łatwa, ale tylko wtedy kiedy jest rozumiana, kiedy możemy zadawać pytania i kiedy jest przyjazna atmosfera. Tak nam się najlepiej pracuje. Oto jak w tym semestrze udało nam się zarejestrować kilka spotkań z matematyką.
Szukaliśmy trójkątów i sprawdzaliśmy ich własności. Figury pochowane w całej klasie skrywały wiele tajemnic.
Innym razem domino z wartościami kątów przyległych i wierzchołkowych nauczyło nas liczyć i dostrzegać układ kątów. Niechcący nauczyliśmy się więcej niż wymaga program klasy piątej.
Jeszcze na innej lekcji tablicą stał się plac na dziedzińcu szkoły. To tam rozwiązywaliśmy trudne zadania z ułamkami zwykłymi i dziesiętnymi. Każda grupa za swą niezwykłą pracowitość została nagrodzona słodkościami.
Był taki moment, że postanowiliśmy sprawdzić czy oszukują nas w sklepach. Ceny i procenty w folderach reklamowych często odbiegały od prawdy. Okazało się, że cenę coli okrzyczaną obniżką 20% naprawdę obniżono i 18%, co ewidentnie wynikało z obliczeń.
Klasy Vb nie da się oszukać.
Anna Jesionowska