Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Goście z Rezekne w naszej szkole - więcej zdjęć >>>
Od soboty 28.05.2016r. gościliśmy w naszej gminie i szkole uczniów z Państwowego Polskiego Gimnazjum
w Rezekne na Łotwie. Uczniowie klas 4-7 mieszkali u rodzin w obwodzie szkoły w Dąbrowie oraz naszej szkoły.
W poniedziałek 8 uczniów z Rezekne oraz 8 uczniów z klasy 5a i 3b aktywnie spędziło czas na warsztatach językowych przygotowanych przez panią Agnieszkę Małaszuk. Podczas trwających trzy godziny warsztatów dzieci starały się poznać siebie nawzajem, wymienić informacje na temat swoich krajów, szkół, języka. Warsztaty przebiegały pod hasłem TWO – DIFFERENT/SIMILIAR??? WORLDS. W ich trakcie uczestnicy chcieli zdecydować, czy światy nastolatków żyjących
w dwóch różnych krajach sš różne, czy może całkiem podobne. Okazało się, że lubią podobne jedzenie, filmy, słuchają podobnej muzyki, spędzają czas wolny w podobny sposób, podobne rzeczy czynią ich szczęśliwymi i podobne im się nie podobają. Mają podobną wizję szczęśliwego świata i żyjących na nim ludzi. To co ich różni to język, którym porozumiewają się na co dzień. Szczęśliwie wszyscy uczą się języka angielskiego, który to ułatwił komunikację podczas tego spotkania.
Kolejne dni pobytu dzieci z Łotwy były przepełnione równie ciekawymi zajęciami. Łotysze wzięli udział we wspólnych lekcjach z rówieśnikami. Były to lekcja przyrody przygotowana przez panią Małgorzatę Placek, plastyki przygotowana przez panią Izabelę Janocha oraz wychowania fizycznego prowadzona przez panią Elżbietę Missok. Goście zostali też zaproszeni do szkolnej biblioteki na zabawę "Magiczne spotkanie z Harrym Potterem", podczas którego wykonali szereg zupełnie niemagicznych doświadczeń fizycznych.
Po warsztatach dzieci wraz z opiekunką, panią Inetą udały się na spływ kajakowy, a po południu odbyło sie spotkanie integracyjne przy ognisku i pysznej grochówce z rodzinami, które goszczą je w swoich domach.
Mamy nadzieję, że nasi koledzy i koleżanki z Rezekne miło spędzili czas i będą chcieli jeszcze raz do nas przyjechać.
tekst i foto: Joanna Czerwińska, Agnieszka Małaszuk