Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Mikolandia - Loteria Mikołajkowa - więcej zdjęć >>>
Mikolandia - pod takim hasłem w piątek, 4 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 2, została przeprowadzona loteria fantowa, której głównym organizatorem było Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem panią Anną Pianka.
Do przygotowań loterii dołączył Samorząd Uczniowski pod opieką pani Katarzyny Budnik, który w ramach konkursu "Super Klasa" już na początku listopada ogłosił zbiórkę fantów. Uczniowie szkoły chętnie przystąpili do zadania i dzięki temu udało się zgromadzić ponad 400 fantów. Kolejnym i najważniejszym krokiem było pozyskanie sponsorów nagród głównych.
To zadanie zostało wykonane dzięki pani Annie i pani Joannie Czerwińskiej, która pozyskała ofiarodawców, ale również sama została sponsorem. Końcowym elementem było uporządkowanie fantów oraz przygotowanie ich na loterię
i tutaj z pomocą przyszły opiekunki szkolnego koła SKO pani Joanna Drejska i pani Alicja Kiedrowska. W całość przygotowań włączyli się wolontariusze ze SKC, SKO oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy przez cały dzień pomagali przy loterii. Loteria zakończyła się ogromnym sukcesem. Wszystkie losy zostały sprzedane i jak się okazało było ich o wiele za mało. Cały dochód z loterii zostanie przekazany na cele charytatywne, między innymi zostaną zakupione artykuły papiernicze i kreatywne na oddział dziecięcy szpitala w Koszalinie oraz zawiezione jeszcze przed świętami przez wolontariuszy SKC. Fundusze zasilą również konto projektu doposażenia żłobka w Santo Domingo w Ekwadorze w ramach konkursu "Mój szkolny kolega z misji", w którym szkoła kolejny raz bierze udział.
Organizatorzy serdecznie i gorąco dziękują wszystkim uczniom i rodzicom, którzy ofiarowali fanty na loterię, a ponadto sponsorom nagród głównych m.in.:
  • p. Anna i Emil Pilarscy (Optimum biuro finansowo - rachunkowe),
  • p. Agnieszka Lerka (salon fryzjerski "Agnieszka"),
  • p. Bronisława i Mirosław Ozga (pizzeria "Gospoda"),
  • p. Stanisław Mularczyk – (pizzeria "Ali Kebab")
  • p. Michał Politowicz – dyrektor Multikina w Koszalinie,
  • Galeria Kosmos,
  • p. Joanna Czerwińska,
  • p. Agnieszka Żak
    Zapraszamy na następną loterię w czasie Festynu rodzinnego.
  • tekst: Anna Pianka, foto.: Joanna Czerwińska