Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2015/2016

Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Radzikowie - DENAR CUP 2015
Fantastyczną imprezę Mikołajkową dla dziewcząt ze szkół podstawoych zorganizowali działacze Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg w Kołobrzegu Radzikowie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6.
W turnieju wystartowało 5 zespołów wraz z drużyną UKS Victoria SP 2 Sianów. Mecze rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepsze okazały się nasze dziewczęta - piłkarki Victorii SP 2 Sianów, które triumfowały w obu kategoriach wiekowych. Tak naprawdę nie ważne były miejsca. Liczyła się dobra zabawa i była. Organizatorzy zadbali o to. Zaczęło się od czekoladowych cukierków, które szczodrze wszystkim uczestniczkom rozdawała trzymetrowa Pani na szczudłach.
Nie zabrakło też dobrej gry i twardej rywalizacji, ale prowadzonej w duchu fair play. Po zawodach odbył się konkurs rzutów karnych i tu zarówno w starszej jak i młodszej kategorii najlepsze okazały się piłkarki z Sianowa. Dla wszystkich zespołów były puchary i statuetki z wygrawerowanymi nazwiskami dla wszystkich uczestniczek zawodów. Najlepsze zawodniczki otrzymały dodatkowe nagrody. W kategorii starszej królową strzelczyń została Oliwia Salwerowicz, a w młodszej Weronika Pilarska. Wyróżniono też bramkarki wśród młodszych Nikolę Bocian. Nie zapomniano też o obrończyniach i tu wspaniale wypadła Kaja Jarmakowicz. Wszystkie zawodniczki dostały też okazałe paczki. Nikt nie wyjechał głodny. Gospodarze zaprosili na posiłek. Ponadto dla trenerow i działaczy przygotowano pyszne kanapki, ciasta, słodycze i owoce. Nie zabrakło oczywiście kawy, herbaty i napojów.
Ze swoich podopiecznych byli bardzo dumni trenerzy Klaudia Saganowska, Karolina Struszczyk i Jędrzej Bielecki. Ich liczny udział i dobra gra, to efekt realizowanego projektu FIO Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą
"Znajdź w sobie pasję". Projekt, który trwał od czerwca 2014 roku do końca listopada 2015 roku miał na celu zaktywizowanie 90 dziewczynek z terenu Gminy Sianów poprzez regularne zajęcia głównie w formie gier i zabaw o profilu piłki nożnej. Oprócz treningów były też wyjazdy na basen, zgrupowanie sportowe, spotkania ze znanymi piłkarkami oraz zawody. Pomocy w projekcie udzieliła też Gmina i Miasto Sianów oraz Szkoła Podstawowa nr 2, z której dzieci były
w ogromnej większości .
Jędrzej Bielecki