Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Z Gryfusiem bezpieczniej zdjęcia >
1 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z KM Policji w Koszalinie komisarzem Robertem Faryniarzem. W ramach realizacji programu "Przyjaciele Grufusia" policjant opowiadał o najważniejszych zasadach zachowania w domu i w szkole, o tym jak bezpiecznie dojść do szkoły, komu zaufać, a na kogo należy szczególnie uważać. Dzieci poznały numery alarmowe, a także otrzymały "Elementarz zasad bezpieczeństwa".
Jest to książeczka opisująca w sposób łatwy i przyjemny zasady, którymi należy się kierować, aby dziecku nie stało się nic złego i przykrego. Szarady, krzyżówki, zagadki oraz wierszyki przekonują dzieci - poprzez zabawę - że warto uczyć się
i utrwalać zasady bezpieczeństwa. Elementarz zawiera trzy rozdziały. Pierwszy dotyczy bezpiecznej drogi do szkoły, drugi "Nie! Dziękuję!" - dotyczy spotkań z osobą obcą, natomiast ostatni – trzeci, bezpiecznych zabaw.
Dzieciom zajęcia z policjantem bardzo się podobały. Organizatorem spotkania była pedagog szkolny Joanna Czerwińska.