Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Tydzień Misyjny w naszej szkole - pozostałe zdjęcia >>>
W naszej szkole, w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Konkursu "Mój szkolny kolega z misji" organizowanego przez Dzieło Pomocy Ad Gentes były obchody Tygodnia Misyjnego. Rozpoczęły się już w piątek, 16 października spotkaniem z księdzem Marcinem Lipnickim, który przebywał na misji w Tanzanii. Zaproszony gość bardzo ciekawie opowiadał o warunkach życia mieszkańców Afryki, o ich kulturze i obyczajach. Z przygotowanej prezentacji uczniowie dowiedzieli się jakie gatunki zwierząt żyją w Tanzanii oraz poznały zasady panujące w afrykańskiej szkole.
W poniedziałek na szkolnym holu pojawiła się wystawa pt."Sztuka afrykańska" oraz gazetka ścienna o misjach, które cieszą dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów. Pod okiem obu pań katechetek nasi uczniowie wzięli czynny udział
w przygotowaniu liturgii niedzielnej Mszy Świętej oraz przygotowali i prowadzili nabożeństwo różańcowe modląc się za misje i misjonarzy.
Wszystkie działania Tygodnia Misyjnego zawdzięczamy Pani Joannie Drejskiej oraz Pani Annie Piance.
Izabela Zapołoch kl. 5b