Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2016/2017
- rok szk. 2016/2017

99 Urodziny Niepodległej - pozostałe zdjęcia >>>
W piątek, 10 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem przewodnim tego dnia były "Urodziny Niepodległej".
Już od rana na korytarzu szkolnym uczennice klasy 7 ubrane w piekne czerwone spódnice z epoki, obdarowywały wchodzšcych do szkoły kokardami w barwach narodowych, przygotowanymi przez naszych uczniów na zajęciach technicznych. W szkole zrobiło się biało - czerwono, uroczyście, patriotycznie. Na dolnym holu można było zobaczyć plakaty, które powstały jako prezent dla Niepodległej podczas lekcji plastyki w klasach 6. Każdy kto chciał dowiedzieć się więcej o tym dniu, czyli 11 listopada 1918 roku, mógł obejrzec reprinty z gazet i wystawę zdjęć zorganizowaną na dolnym holu oraz wystawę książek o tematyce patriotycznej
w bibliotece szkolnej. Tego dnia uczniowie z klas 4-7 uczestniczyli w warsztatach historycznych, przygotowanych przez Studio Historyczne "HUZAR" z Sianowa. Tematem spotkania była historia walk Polaków o niepodległośc w latach 1918-1920. Prowadzacy opowiadali także o znaczeniu barw narodowych i przybliżyli nam dzieje polskich symboli narodowych. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwośc zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć oryginalne elementy umundurowania, wyposażenia bojowego i uzbrojenia Polaków. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie "Wokół symboli narodowych", organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Skoro to Urodziny Niepodległej, nie mogło zabraknąć kartek urodzinowych i życzeń. Uczniowie najmłodszych klas przygotowali piękne, kolorowe kartki urodzinowe dla Ojczyzny. Zostały one złożone wraz z kwiatami od szkoły pod Pomnikiem Pamięci Poległych za Ojczyznę w parku w Sianowie podczas oficjalnych uroczystości gminnych. Pięknym podsumowaniem tego ważnego dnia był krótki apel, na którym zebrała się społecznośc szkolna. Z flagami i śpiewnikami w rękach wysłuchaliśmy kilku wzniosłych słów i odspiewaliśmy "Rotę".
Polska - Wolna i Niepodległa!!!
Joanna Tesmer