Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

Uczniowie klasy 3a w Hobbitonie - pozostałe zdjęcia >>>
6 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Sierakowa. Na miejscu rozpakowaliśmy się i wyruszyliśmy w niebezpieczną wyprawę śladami Bilbo Bagginsa napotykając na swojej drodze tajemnicze postacie. Odwiedziliśmy Kuźnię Krasnoludów, w której otrzymaliśmy Złoty Pierścień na szczęście.
Po powrocie do wioski Hobbitów uczestniczyliśmy w warsztatach cysterskich. Poznaliśmy tajniki powstawania wełny, przędzenia i filcowania. Wieczorem odwiedzili nas rodzice, przy ognisku i wspólnych zabawach wszyscy świetnie się bawiliśmy. Kiedy rodzice wrócili do domu, chcieliśmy trochę porozrabiać, ale byliśmy zbyt zmęczeni i szybko zasnęliśmy. Następnego dnia czekała nas trasa rowerowa "Wyprawa przez Mroczną Puszczę". Niestety część z nas zrezygnowała
i przesiadła się do "Powozu Elfów". To była niezwykła wyprawa, pełna niebezpieczeństw. Wszyscy za odwagę zyskaliśmy miano Strażnika Śródziemia. Po powrocie musieliśmy jeszcze poszukać rozwiązania zadania z trasy i zapisać hasło.
Każdy z nas w nagrodę otrzymał Glejt Króla Elfów. Wszyscy z radością wspominamy pobyt w Wiosce Hobbitów.
Uczniowie kl. 3a z wychowawcą