Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2013/2014
- rok szk. 2013/2014

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym - zdjęcia >>>
W piątek, 16 maja na terenie WORD w Szczecinie odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Gminę Sianów i naszą szkołę reprezentowali:
Martyna Grenda, Martyna Kowalczyk i Dominik Grzywacz z klasy IVa oraz Filip Kontek z klasy Va.
Uczniowie na turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz skrzyżowań, a także umiejętnościami praktycznymi na torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkową atrakcją zapewnioną przez organizatorów było zwiedzanie Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie uczniowie podziwiali środki transportu z różnych okresów. W drodze powrotnej oczywiście nie mogło zabraknąć posiłku w McDonald.
W konkursie rywalizowało aż 21 drużyn z całego województwa. Nasi reprezentanci choć nie zajęli znaczącego miejsca,
to zdobyli nową wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które na pewno pozwolą powalczyć o dobre lokaty w przyszłym roku. Nadmienić należy, że jedynie Filip po raz drugi uczestniczył w turnieju (w zeszłym roku w etapie powiatowym), pozostała trójka to debiutanci. Poza tym Dominik Grzywacz i Martyna Kowalczyk są młodsi o rok od swoich kolegów i byli też najmłodszymi uczestnikami turnieju.
Gratulujemy wiedzy i sportowej rywalizacji oraz życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Joanna Czerwińska