Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej
Dnia 14.04.2015r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs: "Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej".
Do udziału w konkursie zaproszono uczniów ze szkół szkół podstawowowych realizujących program edukacji finansowej PKO Banku Polskiego - SKO. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej i promocja działalności Szkolnych Kas Oszczędności. Zmagania konkursowe oceniało Jury, w którego skład wchodzili predstawiciele PKO Banku Polskiego: pani Sylwia Stępień i pan Michał Szeszko. Uczniowie odpowiadali na pytania zamknięte wielokrotnego wyboru, wyświetlane na ekranie za pomocą pilotów CPS Spark. Naszym gościom bardzo podobała się taka formuła konkursu. Nowoczesne technologie możemy wykorzystywać dzięki wcześniejszemu udziałowi szkoły w programie edukcyjnym "Cyfrowa szkoła". Konkurs podzielony był na 4 rundy:
1. Pieniądze.
2. Historia SKO.
3. Wiedza ekonomiczna.
4. Wiedza praktyczna.
Rywalizacja przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Ostatecznie I miesce zajęła drużyna Bankowców ze szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie, II miejsce - drużyna Ciułaczy z naszej szkoły i III miejsce - drużyna Vabank ze Szkoły Podstawowej z Polanowa. Uczniom gratulujemy rozległej wiedzy ekonomicznej, a opiekunom za przygotowanie uczestników i udział w konkursie.
Alicja Kiedrowska