Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
- rok szk. 2014/2015

Między nami czytelnikami
Uczniowie z klasy 4b i 5b wraz z wychowawcami w ciągu całego roku szkolnego realizowali zadania w ramach gry czytelniczej Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego - "Między nami czytelnikami".
Pierwsze zadanie dotyczyło inspiracji kulinarnych w literaturze. Drużyny musiały korzystając z literatury, przyrządzić prawdziwą potrawę. Zadanie wywołało wiele pozytywnych reakcji i sprawiło uczestnikom sporo frajdy. Drugie zadanie dotyczyło promowania biblioteki szkolnej jako miejsca "pierwszego kontaktu" dla każdego czytelnika. Drużyny zachęcały pozostałych uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Ostatnie zadanie, w którym należało zaprojektować miejsce przyjazne czytaniu, również dawało pole do popisu wyobraźni uczniów i pozwalało puścić wodze fantazji.
Za swoją pracę uczniowie biorący udział w grze otrzymali od wydawnictwa dyplom.