Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2014/2015
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2014/2015

Wycieczka 5b - zdjęcia >>>
W czwartek, 21 maja wraz z wychowawczynią i panią pedagog pojechaliśmy na wycieczkę na Wolin do Osady Wikingów Jomsborg.
Po drodze zajechaliśmy do Trzęsacza zobaczyć ruiny kościoła na klifie. Później odwiedziliśmy Międzyzdroje - aleję gwiazd, molo. Każdy z nas kupił pamiątkę. Nie obyło się bez lodów. W samo południe byliśmy już w Osadzie Wikingów.
Zostaliśmy podzieleni na trzy zespoły. Każdy zespół otrzymał chorągiew i poznał zasady gry terenowej. Rywalizacja między drużynami okazała się wspaniałą zabawą. Podczas zdobywania poszczególnych punktów - run lepiliśmy ludzika z gliny, produkowaliśmy kulki z filcu, pisaliśmy gęsim piórem, strzelaliśmy z łuku i rzucaliśmy oszczepem. Na koniec naszego pobytu w Osadzie poczęstowano nas podpłomykami z dodatkiem marmolady lub miodu, herbatą ziołową i piernikami. Wszystko bardzo nam smakowało. Tu również kupowaliśmy coś dla siebie.
Następne miejsce, do którego zajechaliśmy to był bardzo ciekawy Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. W drodze powrotnej w Kołobrzegu byliśmy w McDonaldzie. Najedzeni, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Sianowa. Polecamy wszystkim te miejsca, które zwiedziliśmy.
Uczniowie kl.5b z wychowawczynią