Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
Kronika wydarzeń
- rok szk. 2015/2016

HOEKEISTKI I HOKEIŚCI SP 2 SIANÓW NAJLEPSZE W POWIECIE KOSZALIŃSKIM
W hali sportowej przy naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego.
W meczu finałowym hokeistki z naszej szkoły nie dały szans dziewczętom ze Szkoły Podstawowej z Rosnowa i wygrały 7:3 . Bramki strzelały: Oliwia Salwerowicz 3 , Martyna Kowalczyk 3 i Klaudia Kalarus 1. Najlepszą zawodniczką zawodów została Inga Gębura, a najlepszymi snajperkami: Oliwia Salwerowicz i Martyna Kowalczyk (obie po 3 bramki). Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego awansowały do zawodów regionalnych.
W drużynie wystąpiły: Inga Gębura, Oliwia Tuziemska, Oliwia Woch, Klaudia Kalarus, Karolina Czerenkiewicz, Martyna Kowalczyk, Justyna Maśnik, Oliwia Salwerowicz, Nikola Polek. W rezerwie pozostawały: Natalia Jarmakowicz, Dominika Buciur i Adrianna Banasiak.
W tym samym dniu rozegrane zostały też zawody chłopców i tutaj też w finale Mistrzostw Powiatu Koszalińskiego znalazła się drużyna z naszej szkoły oraz z Rosnowa. Wygraliśmy po dobrym ale bardzo zaciętym meczu wynikiem 3:1. Bramki strzelili: Filip Studziński 1, Mateusz Dolata 1 i Pawlos Marcel 1. Królem strzelców został Mateusz Dolata. Do zawodów regionalnych awansowali również chłopcy.
Podopieczni trenera Jędrzeja Bieleckiego zagrali w składzie: Filip Studziński, Dominik Chotkowski, Mateusz Wabia, Mateusz Wróblewski, Kamil Wojciechowski, Michał Bobryk, Mateusz Dolata, Kamil Kurowski, Pawlos Marcel, Dominik Witczak, Kamil Ścigała. W rezerwie pozostawał: Patryk Palkowski. Zawody, jak stwierdził trener Jędrzej Bielecki, były bardzo dobrą reklamą Unihikeja. Mecze dziewcząt i chłopców były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie.
Nie zabrakło pucharów, medali, dyplomów i nagród rzeczowych dzięki wielkiej pomocy Starostwa Powiatu Koszalińskiego.
Gratulujemy wyników zespołowych oraz indywidualnych!