Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie w finałach czwórboju lekkoatletycznego
Nasze uczennice i nasi uczniowie postarali się o niespodziankę i awansowali do finału wojewódzkiego 4-boju LA rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego. Zawody rozgrywane były w dniach 30 - 31 maja, na pięknym stadionie lekkoatletycznym w Złocieńcu. Bardzo dobrze wypadły nasze lekkoatletki w sprincie na 60m i w skoku w dal, co dawało im po dwóch konkurencjach miejsce w ścisłej czołówce.
W ekipie SP2 Sianów wystartowały: Inga Gębura, Oliwia Salwerowicz, Nikola Polek, Martyna Kowalczyk i Izabela Zapołoch. Chłopcy też nie zawiedli. W drużynie znaleźli się: Dominik Witczak, Dominik Chotkowski, Kamil Kurowski, Marcel Pawlos, Mateusz Wróblewski, Mateusz Wabia.
Opiekun obu zespołów, pan Jędrzej Bielecki był zadowolony ze startu swoich podopiecznych. Stwierdził, że sam udział
w finałach to już sukces. Dziewczyny pokazały, że potrafią nie tylko grać w piłkę nożną. Od najlepszych nie dzieliła ich wielka różnica uzyskanych wyników. Wyjazd na finały był możliwy dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Koszalinie.