Powrót do spisu treści - WYDARZENIA 2015/2016
- rok szk. 2015/2016

W średniowiecznym Koszalinie
25 listopada uczniowie z klasy 5b wraz z wychowawcą panią Alicją Kiedrowską i panią Małgorzatą Batką pojechali
na wycieczkę do Koszalina. Celem wycieczki było odszukanie śladów średniowiecza w tym mieście.
Na początku wycieczki udali się do najstarszego budynku mieszkalnego w Koszalinie, właśnie z czasów średniowiecza,
do tzw. Domku Kata, w którym przez wiele stuleci mieszkali kaci miejscy. Później przespacerowano się wzdłuż pozostałości średniowiecznych murów miejskich. Na podstawie koszalińskiej katedry pochodzącej z I połowy XIV w. uczniowie mogli bliżej zapoznać się z cechami stylu gotyckiego. Na koniec udano się do Muzeum w Koszalinie, gdzie obejrzano wystawę "Dawny Koszalin", na której zgromadzono wiele eksponatów z czasów średniowiecza.
Nauczyciele mają nadzieję, że ta lekcja historii w terenie na długo pozostanie uczniom w pamięci.
Alicja Kiedrowska